KAPAT

Üye Girişi

E-Posta Adresi

Şifre

Şifremi Unuttum

E-Posta Adresi

Kayıt Ol

Tekstilkent Portalımıza hala üye değilseniz 30 saniyenizi ayırarak bireysel üyelik yapabilir size özel alanları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Üye Kayıt Formu

KAPAT

Firma Girişi

E-Posta Adresi

Şifre

Şifremi Unuttum

E-Posta Adresi

Firma Kaydı

Firmalar bölümümüz sadece tekstilkentte faaliyette yer alan firmalar içindir. Tekstilkentte iseniz ve hesabınız yoksa Firma Bilgi doldurmalısınız.

Firma Bilgi Formu

KAPAT

Ortak Girişi

E-Posta Adresi

Şifre

Şifremi Unuttum

E-Posta Adresi

Bilgilendirme

Tekstilkent Kooperatif ortağı iseniz ve yönetici bilgilerini bilmiyorsanız Tekstilkent Yönetimi arayıp bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

+90(212) 438 00 50

Tekstilkent Yönetimi Söz Verdi Yapıyor! Yaptıklarını da Anlatıyor!

01.06.2013 tarihinde görevi devralan Tekstilkent Yönetim Kurulu kendi arasında görev bölümünü yaparak öncelikle bir icra heyetini oluşturdu. İcra heyeti gece gündüz demeden çalışmalara başladı.

 

 

 

 


Öncelikle kooperatifin idari işler, hesap ve kitaplarını incelendi. Kooperatif zararına olan bütün israfları önleyerek, kanunsuz işlem yapanlar hakkında gerekli işlemler yapıp, Cumhuriyet Savcılığı'na bildirilmiştir. Şimdi de yapılan işlerle ilgili bütün üyeler bilgilendirilmeye başlanmıştır. Ramazan ayında 3-4 yerde yapılan toplu iftar ve bilgilendirme toplantılarından sonra 02.10.2013 tarihinde İşhanı Bloğu Yönetim Kurulu toplantı salonunda, saat 10:00'da A1-A5 blok, saat 15:00'de A6-A10 bloklarda bulunan mülk sahibi veya kiracılarla yapılan toplantılarda, yönetimce yapılan işler resim ve rakamlarla belirtilerek anlatılmıştır. Büyük bir mutlulukla sunumları dinleyen davetliler daha sonra yönetime teşekkür edip, böyle faydalı toplantıların devamını dilemişlerdir.

   Yapılan işler başlık olarak kısaca şunlardır.

1. Araç parkı için Yönetim Binası (İşhanı Blok) ve G1-G2 Blokların altında bulunan otoparklar hizmete alındı. 

İş Hanı Bloğu Otopark Girişi           
      
2. Tapularını almayıp yıllardır emlak vergilerini kooperatife ödeten ve keyfine göre borçlarını yatıran çalışanlar tespit edilerek haklarında kanuni işlem yapılmış ve görevlerine son verilmiştir. 

3. Yıllardır tahsil edilemeyen aidat ve işletme alacaklarımız hesaplanarak ilgililere yazılı ve telefonla bildirilmiştir. Yaklaşık (gecikme hariç) 7 Milyon TL alacağımız var.

4. Yapılarımızın damlarında güneş enerjisinden faydalanmak için 4-5 firma (Alman, Avusturya ve Çin) ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Elektrik tüketimimiz bedavaya geldiği gibi ulusal elektrik hattına da enerji satacağız.

5.  Tekstilkent Web sayfamız yenilendi. Güncelleştirmeler devam ediyor. Facebook, twitter ve online iletişim  hizmete girmiştir.

6.  Erken kapanan Giriş-Çıkış kapıları saat 22:30’ a kadar uzatıldı.

7.  Metruk, pis ve atık malzemelerle doldurulan ortak alanlar bir bir temizleniyor..

  

  8. Bloklardaki  Ortak Alan  İşgaliyeleri Temizleniyor.


  

9. Bloklarda ortak alanlardaki kırık yer seramikleri tamir ediliyor.

 

10. Bloklardaki asansörlerin tamir ve onarım işleri yapılıyor.

    

11. Esenler Belediyesi ile işbirliği yapılarak sokaklarda oluşan çöp dağları gece saat 04:00 – 05:00 arasında temizlenmek sureti ile hizmet verilmeye başlandı.

  

12. Çöp Konteynerleri değiştirildi, geri dönüşüm çalışmaları ise devam etmektedir. 

 

13. Koza Plazanın yanında bulunan ve üzerinde muhtelif inşaat malzemeleri bulunan arsamız temizlenmiştir.

  

14. Koza Plazalara gelen misafir ve çalışanların ortaklarımıza ait yerlerde park etmelerini engellemek için, Otel-Fuar alanı arsalarımız temizlenmiş, ücretsiz otopark haline getirilmiştir. Yapılan çalışmanın ardından  otopark olarak kullanıma açılmıştır. 

15. Tekstilkent’imizin ön tarafındaki Tekstilkent Caddesinde bulunan (B) Giriş kapısı önünde her gün meydana gelen trafik kazalarına son vermek için yönetimimizin Esenler Belediyesine yapmış olduğu müracaatlar neticesinde (B)   kapısı önünde kazalara sebep olan ve tehlike saçan döner kavşak tamamen kapatılmış olup dönüş için, köprü altından güvenli trafik akışı sağlanmıştır.

  

16. Tekstilkent sakinlerine 24 saat kesintisiz ve içilebilir su vermek amacıyla sitede bulunan  uzun yıllardır temizletilmeyen 40 dan fazla su depoları birer birer titizlikle dezenfekte edilmektedir.

17. Alt yapıda oluşan arızalara anında müdahale edilmektedir.

  

18. Atık Su altyapımız İ.S.K.İ tarafından kontrol edilmiş, gerekli temizlikler yapılmıştır.

19. Site güvenliği için jiletli tel uygulaması yapıldı.

  

20. Bütün Blokların Kapı kilitleme sistemi değiştirilmektedir.

21. Ayrıca suların artık kesilmemesi ve suların adil bir şekilde kullanımını sağlamak için ,kullanan ile kullanmayan arasındaki adaleti sağlamak maksadıyla su kullanımı olan bütün Tekstilkent ortaklarının  tesisatlarına ön ödemeli kartlı (akıllı)sayaç  takılmaya başlanmıştır.

  

22. Tekstilkent taksi durağı hizmete açılmıştır.

  

23. Resmi ve sivil kuruluş temsilcileri ile karşılıklı ziyaretler yapılmış, Tekstilkent’in tanıtılması için gerekli destek sözleri alınmıştır.

  

24. Tekstilkent Kooperatifimizin geliştirilmesi ve daha güzel yerlere getirilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşüldü ve fikir teatisinde bulunuldu. 

  

25. Komşu Kooperatiflerle görüşülerek ORTAK hareket etme kararı alınmıştır.

  

26. Mübarek Ramazan ayında iftar yemekleri düzenlenerek ortaklarımızla tanışma fırsatımız olmuştur.

  

27. İstanbul Ticaret Odası, ve Esenler Müftülüğü ziyaret edilmiştir. İstanbul Hal Müdürü Tekstilkenti  ziyaret etmiştir. 

    

28. TEKSTİLKENT’i tanıtım amacıyla Eyüp-Feshane'de düzenlenen KAHRAMANMARAŞ’ın tanıtım fuarında stant açılmıştır.

29. Bloklarda yapılan temizlikler, onarımlar Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Nuri KARADUMAN tarafından yerinde denetlenmektedir.

30. Kooperatifimizin hassasiyetlerini taşımak ve kaliteli bir ticaret şehri oluşturmak için Giyimkent ve Tekstilkent’te bulunan bütün emlakçılarla toplantı yapıldı. 

 

 

 31. Bu sene havaların erken soğuması münasebetiyle Tekstilkent sitesinde oturan sakinlerin sıcak bir ortamda çalışabilmeleri için kalorifer kazanları yönetimce ACİLEN bakım ve onarıma alındı.


32. Tekstilkent Yönetimi Emektarlarına Sahip Çıkıyor 
Kooperatifin temel inşaatından beri kooperatifte sürücü (şoför) olarak çalışan Sabri KATIRCI'nın işten ayrılması münasebeti ile Tekstilkent Yönetimi ilgilinin bütün ihbar ve kıdem tazminatını hesaplayarak ödemiştir.

33. Tekstilkent'i Türkiye'nin Gündemine Oturtacağız 

Kooperatife ait blokların damlarından faydalanmak üzere 152.000 m2'lik büyük bir alanda (Türkiye'de ilk defa solar enerji) güneş ışınlarından faydalanmak üzere elektrik üretmek için muhtelif firmalarla görüşmelerimiz devam etmektedir. Yerli ve yabancı firmaların ilgi duyduğu bu projemize, Türkiye'nin önde gelen solar enerji firması, yönetim kurulu üyelerimize faydalı ve verimli bir sunum yapmıştır. 6-7 yılda kendisini amorti edecek olan bu proje yıllık 1,5 Milyon Mw. Tekstilkent ihtiyacını karşıladığı gibi yaklaşık 5 Milyon Mw. civarında elektriğide ulusal hata vererek iç piyasada satma imkanına kavuşacaktır. Ortaklarımızın teveccüh ve destekleriyle 2014 yılı Tekstilkent'in şahlanış yılı olacaktır.

34. Üyelerimize Avrupa Fonundan Kredi 

 

Üyelerimiz lehine bankalarla görüşmelerimiz devam ediyor.

 

1. Üyelerimizin kooperatife olan işletme ve aidat borçlarını rahat ödemeleri için bankalarla görüşmeler sağlanmış, Tek çekim veya taksitli kredi kartından ödemelerin yapılması sağlanmak üzere Finansbank ve Akbank’tan pos makinaları sisteme entegre edilmiştir.

 

2. Müşterilerimizin daha ucuz kredi temin etmeleri, bankalar neslinde araştırmalar yapılmış, Avrupa Fonundan Kredi temin edilmek üzere Ziraat Bankası ile gerekli görüşme sağlanmıştır.